ETKİNLİKLER


9. ENERJİ TACİRLERİ TOPLANTISI, ISTRADE 2019 KAPSAMINDA DÜZENLENDİ

Etkinlik Tarih 30.04.2019

Derneğimizin kuruluşundan bu yana her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen İstanbul Tacirler Toplantısı (Istanbul Trader Meeting)' nın dokuzuncusu, ISTRADE 2019 kapsamında tüm katılımcılara açık olarak gerçekleşti.

Toplantının bu yılki konusu enerji ticareti piyasamızın çok önemli bir beklentisini karşılamak üzere, sektörümüzün tarihinde önemli bir adım olarak gördüğümüz ileri tarihli fiziksel teslimatlı elektrik piyasası (İTEP) olarak belirlendi. Bu bağlamda ilgili piyasanın açılışına dönük yürütülen çalışmalar, gelinen son durumda oluşacak piyasa yapısının görünümü, konu ile ilgili sektör katılımcılarının görüşleri ve önümüzdeki sürece ilişkin beklentiler ile ilgili içerik katılımcılar ile paylaşıldı.

Oturum ETD Başkan Vekili Sn. Mustafa KARAHAN'ın hoş geldiniz konuşmasının ardından EPİAŞ Genel Müdürü Sn. Ahmet Türkoğlu'nun açılış konuşması ile başladı. EPİAŞ Strateji ve İş Geliştirme Uzmanı Sn. Yusuf Sinan AKINCI'nın İleri Tarihli Fiziksel Teslimatlı Elektrik Piyasası Sunumu katılımcılar ile paylaşıldı. Sunumun ardından düzenlenen panelin moderatörlüğünü ETD adına Enerjisa Üretim Santralleri A.Ş. Kıdemli Piyasa Analiz ve Ticaret Müdürü Sn. Yusuf İLİMSEVER gerçekleştirdi. Panelist olarak ise EPİAŞ Strateji ve İş Geliştirme Yönetmeni Sn. Hasan SİLAHTAROĞLU, CENAL Elektirk Üretim A.Ş. Ticaret Müdürü Sn. Melike KAYA ve CK Enerji Yatırım A.Ş. Ticaret Direktörü Sn. Hüseyin YEĞİN katılımda bulundular.