ETKİNLİKLER


ETD YÖNETİM KURULU ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI SN. FATİH DÖNMEZ İLE GÖRÜŞTÜ

Etkinlik Tarih 16.08.2018

ETD Yönetim Kurulu Başkanı Tamer ÇALIŞIR ve Yönetim Kurulu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Fatih Dönmez ile görüştü. Sn. Bakan DÖNMEZ’ e yeni görevi dolayısıyla hayırlı olsun ve başarı dileklerini ileten ETD Yönetim Kurulu, yoğun gündemi içerisinde bu verimli ve güzel toplantıya vakit ayırdığı için teşekkür etti.

 

Yapılan görüşmede ETD Başkanı Tamer ÇALIŞIR tarafından Dernek çalışmaları ile ilgili bilgi paylaşılırken, ETD Yönetim Kurulu üyeleri tarafından enerji piyasası ile ilgili beklenti ve öneriler dile getirildi. ETD temsilcileri tarafından, özellikle son dönemde gerek üretim gerekse son tüketici tarafında maliyet bazlı fiyatlandırmaya geçiş adımları olarak gerçekleştirilen düzenlemelerin serbestleşme yolunda önemine değinildi ve bundan dolayı Bakan Dönmez’ e teşekkür edildi. Görüşmede, bu bağlamda öngörülebilirliğin daha da artırılması için atılacak adımların iletişimi ve belirli bir yol haritası ile uygulama metodolojisine bağlanmasına vurgu yapıldı.

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. DÖNMEZ ise, Milli Enerji ve Maden Politikası’nın arz güvenliği ve yerlileştirme ayaklarında çok önemli adımlar atıldığını, bu dönemde öngörülebilir piyasalar hedefine daha fazla önem verdiklerini belirtti. Tüketicilerin korunması, sanayiciler açısından rekabetçiliğin sürdürülebilmesi ve piyasa koşullarının etkin şekilde işlemesi amaçlarını birlikte sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Sn. Dönmez, bu bağlamda tüm paydaşlarla daha katılımcı bir yöntem izlemeye devam edeceklerini vurguladı.