ETKİNLİKLER


SON KAYNAK TEDARİK TARİFESİ SEMİNERİ DÜZENLEDİ

Etkinlik Tarih 13.06.2018

Enerji Ticareti Derneği (ETD) tarafından, son dönemde sanayi sektörü ve elektrik piyasasının en sıcak gündem maddelerinden olan Son Kaynak Tedarik Tarifesi (SKTT) ile ilgili olarak 12 Haziran 2018 Salı günü, Ankara’da Son Kaynak Tedarik Tarifesi Semineri düzenlendi.

Çimento sanayii, demir-çelik sanayii, otomotiv sanayii, Organize Sanayi Bölgeleri, gibi son kaynak tedarik tarifesi kapsamına giren tüketici gruplarına dönük gerçekleşen, bununla birlikte enerji sektöründen de yoğun katılımın olduğu program, tüm paydaşların farklı yaklaşımları ve değerlendirmelerinin bir arada konuşulup değerlendirildiği önemli bir platform oldu.

Bu seminerde yalnızca son kaynak tedarik tarifesi hakkında bilgi vermenin ötesinde, elektrik piyasası ile ilgili genel bir bilgilendirme, bu piyasada fiyat oluşumları, son dönemde fiyat oluşumlarını etkileyen unsurlar, bu oluşumlar dolayısıyla tüketicilerin karşı karşıya oldukları riskler, tüketicilerin bu riskleri yönetebilmek ve daha doğru satın alma kararları verebilmek için elektrik piyasasından nasıl yararlanabileceği gibi konularda da bilgi verildi.

Moderatörlüğünü ETD Yönetim Kurulu Başkanı olan Gates Enerji Ticaret A.Ş.'i temsilen Genel Müdür Yardımcısı Sn. Ahmet Burak Kadıoğlu'nun gerçekleştirdiği “Paydaşların gözünden Son Kaynak Tedariki” konulu panele EPDK'dan Sn. Ali Rıza Dinç, Akçansa Çimento San. Ve Tic. A.Ş.'den Sn. Onur Yakmacı, Doğan Enerji A.Ş.'den Sn. Cem Çağrı LEVENT ve Yelmi Danışmanlık'tan Sn. Uğur Yelmi panelist olarak katıldı. 

Tüm katılımcıların bakış açısıyla son kaynak tedarik tarifesi ve bu tarifenin uygulaması altında elektrik tedariği konusu tartışılan panelde yoğun ilgi ve soru-cevaplarla verimli bir etkileşim imkanı yakalanmış oldu.