HABERLER


YÖNETİM KURULU GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

Etkinlik Tarih 06.10.2017

ETD ( Enerji Ticareti Derneği ), 2017 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısını yaptı ve üyelerin çoğunun katıldığı oylamayla Yönetim Kurulu seçimi gerçekleştirildi.

Yeni Yönetim Kurulu’nun ilk toplantısında GAMA Enerji A.Ş. Genel Müdürü Tamer ÇALIŞIR, ETD Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Başkan Vekilleri ise Limak Enerji Ticaret A.Ş. CEO’ su Birol ERGÜVEN, Enerjisa Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş. Genel Müdürü Armanç EKİNCİ ve APLUS Enerji Yatırım Danışmanlık Teknoloji ve Ticaret Ltd.Şti. temsilcisi Mustafa KARAHAN oldu.

Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Tamer ÇALIŞIR; ETD’ nin kuruluşundan itibaren serbest piyasanın oluşturulmasında önemli bir rol üstlendiğini belirterek bugüne kadar görev yapmış tüm Başkan, Yönetim Kurulu üyeleri ve çalışma gruplarında emek vermiş üyelere teşekkür etti. Çalışır, ETD’nin şeffaf, rekabetçi, liberal ve ülkemizin büyümesine katkıda bulunacak bir enerji ticareti piyasa yapısının kurgulanması ve işletilmesinin sağlanmasına destek vermek amacıyla kurulmuş bir dernek olduğunu ve bu hedeflere ulaşmak için Kamu Kurum ve Kuruluşları ile birlikte gerçekleştirecekleri çalışmalar ile hız kesmeden devam edeceklerini belirtti.

Tamer ÇALIŞIR, 2017’nin enerji ticareti piyasası açısından oldukça zor bir yıl olduğunu, 2018 yılının ise daha zor geçmesini beklediklerini belirterek, yeni dönemde asil ya da yedek üye farkı gözetmeksizin tüm YK üyeleri ile sorumluluk üstlenerek beraberce daha etkin bir çalışma dönemi geçirmeyi hedeflediklerini vurguladı. Bu dönem daha somut konulara odaklanarak proje bazlı bir çalışma sistemi yürüteceklerini anlatan Çalışır, bu çalışmalara tüm üyelerin düzenli katılımlarını sağlamaları halinde daha başarılı olacaklarına inandığını belirtti.