ACTIVITIES


6. ENERJİ TACİRLERİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Etkinlik Tarih 22.06.2017

İstanbul Tacirler Toplantısı (Istanbul Trader Meeting)' nın altıncısı, ISTRADE 2016 - Enerji Tİcareti ve Tedariği Zirvesi çerçevesinde Enerji Ticareti Derneği tarafından "VI. İstanbul Enerji Tacirleri Toplantısı" başlığı ile kapalı oturum olarak gerçekleştirildi.

01 Nisan 2016 Cuma günü, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Sn. Fatih DÖNMEZ ve BOTAŞ Genel Müdürü Sn. Mehmet KONUK başta olmak üzere enerji bürokrasisinden ve gerek elektrik gerekse doğalgaz piyasası katılımcısı olan özel sektör şirketlerinin üst düzey temsilcilerinden değerli katılım ve katkılarla gerçekleşen toplantı ETD Yönetim Kurulu Başkanı, M. Cem AŞIK tarafından yapılan açılış konuşmasıyla başladı.

Bu yılki toplantıda, Türkiye enerji piyasasının en önemli bileşenlerinden kabul edilebilecek olan doğalgaz ticaret piyasası, Accenture Danışmanlık Şirketi tarafından T.C. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ve BOTAŞ ile birlikte yürütülen proje kapsamında tasarlanan ‘Doğalgaz Ticaret Platformu’ özelinde tartışıldı. Doğalgaz Ticaret Platformu çalışmasının, projeyi yürüten Bakatjan SANDALKHAN ve Orhan ÇITANAK tarafından sunumunun ardından son derece samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen soru-cevap bölümünde toplantıya katılanlar, karşılıklı olarak görüşlerini paylaştılar ve istişarede bulundular.