HABERLER


2019 OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Etkinlik Tarih 18.10.2019

ETD ( Enerji Ticareti Derneği ), 2019 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısını yaptı ve üyelerin çoğunun katıldığı oylamayla Yönetim Kurulu seçimi gerçekleştirildi.

Seçilen Yönetim Kurulu’nun ilk toplantısında, ETD Yönetim Kurulu Başkanı olarak Doğan Enerji CEO'su Sn. Burak KUYAN seçildi. Gama Enerji A.Ş. Genel Müdürü Tamer ÇALIŞIR, APLUS Enerji Yatırım Danışmanlık Teknoloji ve Ticaret Ltd.Şti. temsilcisi Mustafa KARAHAN, Enerjisa Üretim A.Ş. Genel Müdürü Armanç EKİNCİ ve Aksa Aksen Enerji Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Murat KİRAZLI Başkan Yardımcıları olarak seçildi.

Dernek Tüzüğü gereğince görev süresi dolan önceki Yönetim Kurulu Başkanı Tamer ÇALIŞIR; enerji ticareti piyasası için çok zor bir dönemde görev üstlendiklerini vurguladı ve bu dönemde çalışmalara katkı sunan ve sorumluluk alan tüm Yönetim Kurulu ve çalışma grubu üyelerine teşekkür etti.  

Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Burak KUYAN; ETD’ nin kuruluşundan itibaren serbest piyasanın oluşturulmasında önemli bir rol üstlendiğini belirterek bugüne kadar görev yapmış tüm Başkan, Yönetim Kurulu üyeleri ve çalışma gruplarında emek vermiş üyelere teşekkür etti. Kuyan, ETD’nin şeffaf, rekabetçi, liberal ve ülkemizin büyümesine katkıda bulunacak bir enerji ticareti piyasa yapısının kurgulanması ve işletilmesini sağlamak amacıyla kurulmuş bir dernek olduğunu ve önümüzdeki dönemde de ana odak noktası olacak bu hedeflere ulaşmak için çalışmalarına taviz vermeden devam edeceklerini belirtti.  

Burak KUYAN, enerji ticareti piyasasını yeniden gelişim yönüne sokabilmek için yeni dönemde tüm üyelerin çalışmalara katılımını önemsediklerinin altını çizerek beraberce daha etkin bir dönem geçirmeyi hedeflediklerini vurguladı.  Bununla birlikte ETD’nin kapsama alanını genişleterek sadece elektrik değil enerji ticareti alanına giren tüm emtia piyasalarına ilgilerini artıracaklarını anlatan Kuyan, bunun için üye sayısı ve çeşitliliğinin geliştirilmesine çalışacaklarını belirtti.